bez použití hypnózy

Jak je možné, že se mi začnou dít nějaké problémy? Vždyť se mi do teď nic takového nedělo!

Paní Alena přišla na sezení a říká:

„ Nechápu, jak se mi ve třiapadesáti může objevit tak hrozný ekzém. Ráda bych s tím něco udělala.“

 STOPY VEDOU DO EGYPTA

Ptám se, kdy se ekzém paní Aleně začal projevovat. Říká, že vlastně po dovolené v Egyptě. Nejvíc se jí vrylo do paměti, jak stojí v muzeu před sochou nějakého boha. Socha je obrovská a úplně jí fascinuje, že se od ní nemůže odtrhnout, připadá si jak mimo čas a prostor. Přes tyto pocity se dostává do minulého života. (Barvité vyprávění celého příběhu zde nebudu psát, jde mi o to, abych nastínila, proč a jak se oživují minulé životy díky asociacím).

„Jsem mladá kněžka, a budu obětována božstvu. Je to výsada, jsem na to hrdá, ne každá dívka je takto vyvolená. Nesou mě po poušti na nosítkách, praží slunce, fouká vítr, jsem natřená vonnými oleji a horký písek se mi lepí na kůži. Nejsem dostatečně chráněná před sluncem, oblečená jsem velmi málo. Druhý den mi kůže začíná šíleně svědit a pálit, škrábu se, a pak je to ještě horší. Přicházíme na zvláštní místo, jsou zde něco jako malé pyramidy. Do jedné mě dají a zazdí, obětují bohům. Takto jsem si tu výsadu nepředstavovala, začínám panikařit. Mám sebou lahvičku s jedem, nechápala jsem proč, no, už chápu. Je tu tma a málo vzduchu. Buď se tu udusím, nebo si vezmu jed. Umřu zde tak jako tak. “

Paní Alena pak při terapii prošla ještě několik minulých životů spojených s ekzémem, ale tento pro ní byl nejsilnější. Tím, že jela na dovolenou do Egypta, si díky podobnostem situací a pocitů oživila tento minulý život. Proč se nám tyto a jakékoliv jiné potíže začnou projevovat je asi úzce spjato s naší karmou. Když je vhodný čas a jsou nastaveny „správné podmínky“, tak karma sepne, a prostě se to stane. Aby dalo vše smysl, tak se hledají v minulosti i životy, kde jsme my udělali něco podobného někomu jinému. Tak zjistíme, že nejsme jen oběti, ale i viníci a že nic není náhoda.

Regrese - regresní terapie